Категорії
Окна

Пластикові вікна: які краще вибрати. Характеристики вікон ПВХ.

Сучасні технології покращують комфорт людей. Тому питання, які пластикові вікна краще вибрати, сьогодні є актуальним як ніколи.

Сучасні технології покращують комфорт людей. Тому питання, які пластикові вікна краще вибрати, сьогодні є актуальним як ніколи.

Саме внаслідок дотримання технічних характеристик виробу забезпечується тепло у будинку. Знаючи їх, можна уникнути обману з боку виробників та монтажників. Докладніше про особливості самостійного вибору конструкцій буде розказано далі.

Різновиди пластикових вікон

Перед тим як братися до вибору віконної конструкції, необхідно розібратися в їх різновидах. Виділяють види пластикових вікон за груповими ознаками.

Кількість стулок

Кількість стулок у віконній конструкції переважно залежить від розміру вікна. Враховуючи той факт, що вікно має відчинятися, кількість стулок може бути збільшена за бажанням клієнта.

Вирізняють такі різновиди віконних конструкцій:

  • Одностулкові – встановлюються в отвори невеликого розміру та незначної висоти. Навіть якщо отвор буде нестандартного розміру, квадратної форми або прямокутної, одна стулка з можливістю відкриття вирішить проблему скління вікна.
  • Двостулкові – встановлюються на ширші віконні отвори. Двостулкові пластикові вікна рекомендується встановлювати при отворі шириною понад 80 см.
  • Тристулкові – монтують на великі та високі вікна, які найчастіше знаходяться у вітальні та інших великих приміщеннях.

Окремо виділяють вікна з дверима для балконного отвору. Найчастіше тут роблять глухе вікно з додатковим монтажем дверей у загальній конструкції.

Спосіб відкриття стулок

У представленій категорії виділяють такі різновиди пластикових вікон:

  • глухе вікно – стулка не відкривається зовсім;
  • поворотні стулки – вікно відкривається стандартним способом із поворотом стулки;
  • відкидні стулки роблять спеціальну конструкцію, коли нижня частина стулки прикріплена до конструкції, а верхня частина поміщається всередину приміщення;
  • комбіновані – ці конструкції припускають поєднання поворотного та відкидного вікна;
  • розсувні пластикові вікна – переважно встановлюються на балконах, оскільки подібне скління дозволяє зберегти і так малий і вузький простір.

Вибирають різновид відповідно до зручності сім’ї у подальшій експлуатації.

Конструкція профілю

Пластикове вікно – це каркас або профіль, що виготовляється із полівінілхлориду. Полівінілхлорид – це полімер на основі хлориду та етилену.

Додатково до складу входять стабілізуючі речовини, пластифікатори та модифікатори. Порошок нагрівається, пресується, у результаті утворюється основа віконної конструкції – білі рами.

Разом із речовинами до складу додають пігмент, через що й виходять цікаві кольорові пластикові вікна або пластикові вікна під дерево.

Для виготовлення рами фахівцям доводиться робити надрізи, щоб відрізок необхідної довжини. З’єднання відбувається шляхом склеювання або спаювання у прямі конструкції або просторові.

Додатково робляться надрізи, щоб забезпечувати надходження повітря в приміщення, а також відводити конденсат. Прорізи виконуються у зовнішній камері, інші герметичні.

Вибирати конструкцію рекомендується за чисельністю камер:

  • трикамерні конструкції рекомендуються до встановлення в теплих регіонах та складах, де не потрібне опалення приміщення;
  • п’ятикамерні – у регіонах середньої широти Росії;
  • шести- та семикамерні конструкції існують, але їх встановлювати не рекомендується, оскільки якість та теплопровідність буде відповідати п’ятикамерним видам, але доведеться витратити більше грошей.

Важливо знати точно будову профілю, оскільки відсутність знань призводить до успішних шахрайських дій – недбайливі монтажники за великі гроші встановлюють клієнтам неякісний товар.

Відмінності по склопакету

Виділяють три види склопакетів – однокамерні, двокамерні та трикамерні. Кожен має свої переваги та недоліки:

  • однокамерні – мають товщину 14-32 мм , вважаються застарілими і використовуються тільки для промислових приміщень;
  • двокамерні – загальна глибина становить до 58 мм , використовується в порожнині одне скло, ширина всіх не більше 4 мм , застосовується в більшості випадків для монтажу житлових приміщень;
  • трикамерні – ширина склопакета практично зберігається відповідно до двокамерних, тому їх використання стає недоцільним.

Трикамерні склопакети мають більшу вагу і трохи збільшені значення теплопровідності та шумоізоляції.

Які краще вибрати для дому та квартири?

Важливо знати, як вибрати пластикові вікна правильно, для чого при пошуку кращої конструкції користуються рекомендаціями перевірки показників:

  • країна-виробник профілю – у цьому випадку продавці говорять про німецьке виробництво, але при цьому всі вироби виготовляються в Росії за німецькою технологією із залученням дешевих матеріалів;
  • кількість камер – як було описано вище, більше 5 камер вибирати не рекомендується, оскільки збільшення теплопровідності не відбудеться, а заплатити доведеться більше, і конструкції більше;
  • ширина профілю – що ширше, краще, особливо житлових приміщень;
  • кількість камер склопакета – для дому та квартири оптимально та рекомендовано використовувати двокамерні конструкції;
  • армуюча сталева вставка – рекомендується вибрати розімкнений контур, оскільки він дає кращі показники;
  • сертифікат ISO 9001 – його наявність говорить про міцність та якість конструкції.

Визначити точно, які пластикові вікна найякісніші, не вийде без вивчення технічних характеристик та відгуків.

Технічні характеристики склопакетів для пластикових вікон

Виробництво пластикових вікон має відбуватися з дотриманням основних технічних характеристик, допустимих сприятливого використання. На даний момент встановлені основні технічні характеристики склопакетів для пластикових вікон.

ТАБЛИЦЯ ОПОРУ ТЕПЛОПЕРЕДАЧІ СКЛОПАКЕТІВ

Заповнення світлового проємуR0, m^(2)·°C/Вт
матеріал переплету
Дерево або ПВХалюміній
Подвійне скління в спарених палітурках0.4
Подвійне скління в окремих палітурках0.44
Потрійне скління в роздільно-спарених палітурках0.560.46
Однокамерний склопакет ( два скла ):
звичайного ( з відстанню між стекол 6 мм )0.31
з І – покриттям ( з відстанню між стекол 6 мм )0.39
звичайного ( з відстанню між стекол 16 мм )0.380.34
з І – покриттям ( з відстанню між стекол 16 мм )0.560.47
Двокамерний склопакет ( три стекла ):
звичайного ( з відстанню між стекол 8 мм )0.510.43
звичайного ( з відстанню між стекол 12 мм )0.540.45
з І — покриттям одне з трьох шибок0.680.52

ОСНОВНІ ФОРМУЛИ СКЛОПАКЕТІВ

ТипФормулаТовщина ( мм )Опір теплопередачі (м2-с)/Вт
Однокамерний4-12-4200,33
Однокамерний4-16-4240,35
Однокамерний ( К-скло )4-16-4К240,51
Однокамерний ( К-скло + аргон )4-16-4К,Ar240,53
Однокамерний ( І-скло )4-16-4І240,58
Двокамерний4-8-4-8-4280,49
Двокамерний4-10-4-10-4320,54
Двокамерний ( К-скло )4-10-4-10-4К320,65
Двокамерний ( І-скло )4-10-4-10-4І320,72
Двокамерний4-12-4-12-4360,57
Двокамерний4-12-4-6-4300,47
Двокамерний6-10-4-6-4300,44
Двокамерний ( І-скло )6-14-6-6-4І360,75
ТипЗвукоізоляція ( ДБ )Світлопропускання ( % )
Однокамерний2585
Однокамерний2684
Однокамерний ( К-скло )2770
Однокамерний ( К-скло + аргон )3472
Однокамерний ( І-скло )2774
Двокамерний3878
Двокамерний3877
Двокамерний ( К-скло )3963
Двокамерний ( І-скло )3967
Двокамерний3976
Двокамерний2977
Двокамерний3377
Двокамерний ( І-скло )3866

Завод пластикових вікон під час виготовлення використовує представлені показники. Не завжди індивідуальні підприємці звіряються зі стандартними розмірами пластикових вікон, через що і відбуваються помилки та неприємності у подальшій експлуатації конструкцій.

Як вибрати пластикові вікна? Відео:

Які покращення можна зробити?

Виготовлення пластикових вікон передбачає застосування додаткових функцій . За поданим питанням можна виділити:

1. Гребінка для пластикових вікон – це стандартні обмежувачі, які дозволяють самостійно відрегулювати кут нахилу стулки всередину.

Обмежувач відкривання пластикових вікон має 4 положення, через що кожен знайде комфортне надходження повітря. Положення допускають відкриття від 10 до 77 мм .

2. Замки на пластикові вікна від дітей – це обов’язковий захід безпеки за наявності в будинку дитини. Є стандартним замком, що знаходиться на нижній частині стулки, який закривається на ключ.

За наявності можна провітрювати вікна, відкинувши стулку на потрібний кут. Ключ блокує можливість повернути стулку – відкрити вікно стандартним чином, через що збільшуються ризики падіння дітей із висоти.

3. Антикішка на пластикові вікна – це стандартна сітка, кріплення якої відбувається до рам стулки за допомогою саморізів і більш складних болтів.

Така огорожа має більший розмір прорізів у сітці в порівнянні з москітним захистом, витримує до 20 кг ваги кішки, навіть якщо вона почне забиратися по лозинах.

Сьогодні представлені численні варіації із виготовленням спеціального сітчастого виступу – тварина може «вийти» на вулицю на 30-40 см і посидіти у своєрідній клітці.

4. Припливний клапан на пластикові вікна – своєрідний і негроміздкий аналог кондиціонера, який забезпечує надходження повітря з вулиці приміщення.

Всі пластикові конструкції встановлені таким чином, що перекривають природну вентиляцію приміщення, через що в кімнаті стає душно, але відкриті вікна погіршують ситуацію холодним повітрям.

Щоб подібного не відбувалося, рекомендується використовувати припливні клапани , забезпечуючи надходження струменя повітря без створення протягу або збільшення шуму з вулиці.

5. Москітні сітки – це додатковий елемент, призначений для захисту мешканців квартири чи будинку від проникнення комах.

Пластини знімні, кріплення їх незначне, тому спиратися на сітки не можна.

Це основні додаткові елементи, які купують собі клієнти компаній із виготовлення та монтажу пластикових вікон. Захист від дітей на пластикові вікна має користь і для кішок.

Відомо безліч випадків, коли від протягу відкидна стулка закривається в момент виходу тварини надвір через вікно. Нерідко тварини гинуть від подібних травм, оскільки подія веде до внутрішньої кровотечі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Последние записи